Salone Del Mobili 2015 Iı Milano’da Olmak

Salone Del Mobili 2015 Iı Milano’da Olmak

Bazı şehirler vardır bir iki gidişinden sonra şehrin ritmini yakalarsın, seversin hatta sonrasında bağımlılık bile yapabilir. Milano benim için tam da böyle oldu. Her sene nisan ayında gerçekleşen salone del mobili mobilya fuarını sabırsızlıkla bekler oldum.

design week diye adlandırılan ve hafta boyunca hem fuar alanında hem de şehrin belli bölgelerinde birçok tasarımcının ve tasarım firmalarının sergisi, etkinligi ve tabiki partileri gerçekleşiyor.

Fuar zamanı biraz yorucu ve kalabalık olsa da ben bu karışıklığı, her girdigin sokaktan, baktıgın vitrinden, ilk bakışta cok da sıradan görünen bir apartman dairesinden sanat, tasarım fışkırmasına bayılıyorum.

Sanki senin keşfetmeni bekleyen sehre dagıtılmış bir sürü süpriz hazırlanmış gibi.. design week boyunca en sevdigim yerler kesinlikle via tortona, brera ve corso como sokakları. Design week boyunca sehrin en eglenceli ve keşfetmesi keyifli yerleri bunlar, fuar alanını tamamladıktan sonra bir iki gün de fırsat olursa mutlaka bu bölgelere ayırın derim.

salone del mobili II fuardaki herşey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, tasarlanmış.

Firmaların hepsi koleksiyonlarını sergilerken stand tasarımlarından, aydınlatmasına, grafik tasarımına kadar her konuda çok özenliler.

ve gün sonunda mutlaka apreritivo zamanı.. saat 18:00 – 22:00 arasında en havalısından en sıradanına tüm barlarda sipariş verdiginiz bir kokteyl ile, kurulan açık büfeden ya da kendilerinin kokteyl yanına servis ettigi atıştırmalıklardan ücretsiz ve sınırsız yararlanma durumu.

biz brera da aperativo için SUSHI B restaurantı tercih ettik ve gerçekten kokteylleri ve sushileri inanılmaz lezzetliydi, tavsiye ederim.

Foscarini ve marcet benim için favori aydınlatma markalarından. Bu sene hem koleksiyonu hem de sergileme biçimleri gerçekten çok başarılıydı.

milano nun geleneksel yemegi ise osso buco, yanına safranlı risotto ile servis ediyorlar gerçekten cok lezzetliydi. pizza ve makarnalarının dışında süper bir alternatif.