Ekin Koleji

Biliyoruz ki en mutlu çocuk, doğada çevresindekileri keşfeden, tüm duyularını kullanabilen , kendi yaşıtları ile sosyalleşebilen ve hayal dünyasını kullanabileceği mekanlara sahip olan çocuktur. Bu konseptten yola çıkarak, binanın genel formu ve cephesindeki gökkuşağı renkleri ile de bütünlük sağlayan doğa temasını iç mekanlara yansıttık. Ekin Koleji projesinde, hedeflediğimiz en önemli iki konu kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak mekanlar oluşturmak ve öğrencilerin hem ders saatleri, hem de aktivite zamanlarından keyif almalarını ve motive olmalarını sağlamaktı. Özellikle anaokulu cağındaki çocuklar için hayal dünyalarını kullanmalarına olanak sağlayan ve bedensel aktivitelerini kullanabilecekleri mekanların olması çok önemliydi

Tasarlanan formların keskin hatlı olmamasına, sert yüzeyler yerine kumaş kaplı yüzeyler oluşturmaya özen gösterdik. Bu projede çocukların güvenliği, hayal dünyalarını geliştirmeleri, sosyalleşebilmeleri ve öğretim hayatlarına adım attıkları bu ilk senelerinde okuldan keyif almaları bizim bu projedeki önceliklerimizdendir.

Ekin koleji tamamen minik örgencilerimizin mekanı nasıl algılayacakları, vücut ölçüleri ve düşünce şekilleri göz önüne alınarak tasarlanmıştır.

 • Konum

  Çiğli / İzmir

 • Proje

  İlkokul

 • Servis

  Konsept Tasarım, İç Mimari Proje

 • Alan

  1500 m2